بلاگ

5 ویژگی یک وبسایت خوب

good website features

ویژگی های یک وب سایت خوب به موارد زیادی بستگی دارد در این مقاله به 5 مورد از مهم ترین این ویژگی ها می پردازیم:

1- دارا بودن رابط کاربری زیبا، ساده و جذاب: یکی از مهم ترین ویژگی ها در مورد داشتن یک وب سایت خوب برخورداری از یک رابط کاربری زیبا و جذاب است تا کاربران هنگام کار با سایت احساس راحتی داشته باشند و دچار سردرگمی نشوند همینطور زیبایی و جذابیت بصری در مشتاق نگه داشتن کاربران برای کار با سایت اهمیت بالایی دارد. تصور کنید یک سایت تمامی ویژگی های یک سایت خوب را داشته باشد اما از ظاهری در هم ریخته، نامنظم و غیر زیبا برخوردار باشد قطعا کاربران تمایل چندانی به کار با آن سایت نخواهند داشت و به احتمال زیاد مجدد به آن سر نخواهند زد.

2- ریسپانسیو بودن و نمایش صحیح در تمامی دیوایس ها: اینکه سایت شما جذابیت ظاهری و کارکرد صحیحی داشته باشد بسیار مهم است اما بسیاری از کاربران از طریق تلفن های هوشمند و یا تبلت به سایت شما سر میزنند پس اینکه سایت در تمامی دیوایس ها این جذابیت و کارکرد صحیح را داشته باشد نیز بسیار مهم است.

3-برخورداری از یک هاست معتبر: شاید به عنوان یک مشتری در وهله اول برایتان مهم نباشد که هاست شما از کجا تهییه میشود اما این موضوع ممکن است در آینده شما را دچار مشکل کند. برخورداری از یک هاست خوب و معتبر که ارائه پشتیانی خوبی نیز میدهد بسیار مهم است. چرا؟ زیرا گاهی موارد ممکن است به خاطر مسائل مرتبط به هاستنیگ سایت شما دچار مشکل شود و بالا نیاید اگر هاستینگ پشتیبانی خوبی داشته باشد به سرعت میتوان با مطرح کردن مشکل مربوطه ایراد را بر طرف نمود.

4- برخورداری از پشتیبانی: بسیاری از شرکت ها و یا فریلنسر ها تحویل سایت را انتهای فعالیت خود میدانند اما این بسیار مهم است که شما از شرکت طراحی سایت خود بخواهید تا به شما خدمات پشتیبانی ارائه دهند تا در هنگام بروز هر مشکلی بتوانید به راحتی با آنها تماس گرفته و ایراد را برطرف نمائید.

5-قابلیت توسعه: تصور کنید شما برای شرکت خود که تجهیزات پزشکی ارائه میکند یک وبسایت شرکتی راه اندازی کرده اید و حالا بعد از چند سال قصد دارید که در وب سایت خود امکان خرید آنلاین را نیز اضافه نمائید اگر سایت شما زیر ساخت های لازم برای توسعه را داشته باشد به راحتی میتوانید از طریق مطرح کردن این موضوع با شرکت طراحی سایت مربوطه این امکان را به سایت خود اضافه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *